| Upload Date | December 19 2025 11:43 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 AORUS ELITE |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 AORUS ELITE |
| Power Plan | Ultimative Leistung |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.39 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4641 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3592 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2182 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2322
333.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2089
12.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2225
45.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2136
49.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1984
26.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2151
10.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2131
170.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2215
68.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1180
35.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2983
12.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2983
92.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2314
177.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2533
74.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2680
26.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1950
1.89 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2427
76.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9818 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5826
836.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12453
75.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8111
166.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12819
295.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12840
174.3 images/sec |
|
|
Clang
|
18158
89.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2758
220.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19632
608.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4363
130.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9950
41.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11572
360.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13134
1.01 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
10473
307.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6543
64.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22491
21.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10569
334.6 Kpixels/sec |