| Upload Date | December 19 2025 11:36 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3861 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3404
488.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3428
20.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3960
81.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3602
83.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3547
48.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4490
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3520
281.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3221
99.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5948
178.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3836
15.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3905
121.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4679
359.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4034
118.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4484
44.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3171
3.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3499
110.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9774 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8644
1.21 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11110
66.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11173
228.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9393
216.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10499
142.5 images/sec |
|
|
Clang
|
13138
64.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4145
332.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10076
312.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10886
325.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9723
40.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11430
355.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10418
801.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10845
318.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10372
102.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10175
9.85 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9273
293.6 Kpixels/sec |