| Upload Date | December 19 2025 11:35 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | OnePlus 13 |
| Model ID | OnePlus PJZ110 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 22.51 GB |
| Single-Core Score | 2915 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2438
350.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2378
14.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3172
64.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3018
69.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2967
40.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3792
18.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2473
198.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2829
87.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3157
94.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2597
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2969
92.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3037
233.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3456
101.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3315
32.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2696
2.61 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2844
90.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8924 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5782
830.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9302
56.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10269
210.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10642
245.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10871
147.5 images/sec |
|
|
Clang
|
14699
72.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2670
213.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11734
363.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7704
230.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7796
32.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11583
360.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9269
712.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9953
292.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7812
77.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12628
12.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10650
337.2 Kpixels/sec |