| Upload Date | December 19 2025 11:35 AM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3981 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3424
491.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3430
20.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3908
80.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3633
83.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3592
48.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4484
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3703
296.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3397
105.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6094
182.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3993
16.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4046
125.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5016
385.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4303
126.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4813
47.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3364
3.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3751
118.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10327 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9051
1.27 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11625
70.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11702
239.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10024
231.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11058
150.1 images/sec |
|
|
Clang
|
13759
67.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4433
355.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10537
326.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11496
344.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10166
42.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12133
377.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11010
846.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11333
332.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11422
113.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10679
10.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10030
317.6 Kpixels/sec |