| Upload Date | December 19 2025 11:35 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650M D3HP AX |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650M D3HP AX |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7500F |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 5039 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5986 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2772 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2850
409.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2498
15.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2832
58.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2477
57.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2712
36.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2738
13.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2704
216.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2547
78.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2796
83.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3369
13.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3356
104.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2856
219.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2956
86.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3214
31.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2331
2.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2726
86.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12915 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8716
1.22 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15721
94.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13153
269.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14363
331.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17419
236.4 images/sec |
|
|
Clang
|
19244
94.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3508
280.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18033
558.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9541
285.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15131
62.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18790
584.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14016
1.08 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13516
396.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9572
95.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20185
19.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14651
463.9 Kpixels/sec |