| Upload Date | December 19 2025 11:35 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo V2520A |
| Model ID | vivo V2520A |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.86 GB |
| Single-Core Score | 2840 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2373
340.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2359
14.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3126
64.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3513
81.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2778
37.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3565
17.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2370
189.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2663
82.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3034
90.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2477
10.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2843
88.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2974
228.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3260
95.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3316
32.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2529
2.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2729
86.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8670 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6347
911.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8843
53.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10572
216.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10570
243.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10514
142.7 images/sec |
|
|
Clang
|
13288
65.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2688
215.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11008
341.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7467
223.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7237
30.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10964
341.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8670
666.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9281
272.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8636
85.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11243
10.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9947
315.0 Kpixels/sec |