| Upload Date | December 19 2025 11:35 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Enterprise (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650 GAMING X AX |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650 GAMING X AX |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.79 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 5088 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5586 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2750 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2912
418.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2629
15.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2875
58.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2718
62.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2804
38.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2799
13.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2505
200.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2653
82.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2797
83.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2399
9.93 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3330
103.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2611
200.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3164
92.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2996
29.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2495
2.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2517
79.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12769 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10646
1.49 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15349
92.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13577
277.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14549
335.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17783
241.3 images/sec |
|
|
Clang
|
18676
92.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3654
292.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17850
553.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9068
271.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10133
41.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17443
542.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12939
994.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13815
405.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10429
103.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20449
19.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13680
433.1 Kpixels/sec |