| Upload Date | December 19 2025 11:34 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3912 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3418
490.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3419
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3922
80.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3618
83.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3568
48.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4480
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3618
289.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3330
103.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6028
180.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3862
16.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3918
121.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4842
372.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4164
122.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4544
45.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3291
3.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3599
113.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9953 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8804
1.23 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10484
63.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11250
230.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9257
213.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10867
147.5 images/sec |
|
|
Clang
|
13652
67.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4262
341.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10275
318.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11117
332.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9796
40.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11750
365.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10708
823.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11125
326.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10853
107.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10533
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9827
311.2 Kpixels/sec |