| Upload Date | December 19 2025 11:34 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | samsung SM-S937N |
| Model ID | samsung SM-S937N |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.47 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.85 GB |
| Single-Core Score | 2579 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2167
311.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2016
12.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2764
56.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2577
59.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2543
34.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3244
16.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2231
178.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2448
75.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2974
89.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2469
10.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2546
79.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2837
218.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3143
92.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3036
30.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2289
2.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2560
81.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8686 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6016
863.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7004
42.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9362
191.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10732
247.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7493
101.7 images/sec |
|
|
Clang
|
16324
80.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2731
218.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11940
370.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8432
252.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9034
37.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11005
342.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9570
735.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10163
298.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8275
82.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12158
11.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10241
324.3 Kpixels/sec |