| Upload Date | December 19 2025 11:33 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.5 |
| Model | iPhone 15 Pro Max |
| Model ID | iPhone16,2 |
| Motherboard | D84AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.48 GB |
| Single-Core Score | 2957 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2901
416.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2872
17.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2904
59.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2868
66.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2689
36.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3626
17.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2721
217.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2776
86.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2440
73.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2598
10.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3494
108.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3686
283.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3347
98.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3734
37.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2516
2.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3001
95.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7307 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6122
879.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8581
51.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8047
164.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7530
173.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7959
108.0 images/sec |
|
|
Clang
|
10050
49.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3150
252.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8205
254.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5815
174.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6425
26.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10033
312.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8019
616.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8208
240.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7937
78.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7977
7.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7813
247.4 Kpixels/sec |