| Upload Date | December 19 2025 11:32 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 21CCS9K500 |
| Motherboard | LENOVO 21CCS9K500 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1270P |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.49 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4788 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.71 GB |
| Transfer Rate | 5186 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1193 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1027
147.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1130
6.81 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1313
26.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1277
29.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1260
17.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1613
7.94 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1057
84.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1491
46.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
499
14.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1902
7.87 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1952
60.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1085
83.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1316
38.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
785
7.79 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
864
835.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1849
58.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3989 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2864
411.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4833
29.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4606
94.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5226
120.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4469
60.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4624
22.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2077
166.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5802
179.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2586
77.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3586
14.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4947
153.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3248
249.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4108
120.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3912
38.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5237
5.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4268
135.1 Kpixels/sec |