| Upload Date | December 19 2025 11:32 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Latitude 7320 |
| Motherboard | Dell Inc. 0125XH |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1185G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4791 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.73 GB |
| Transfer Rate | 3722 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1905 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1819
261.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1788
10.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1964
40.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1979
45.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1905
25.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1965
9.68 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1933
154.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1563
48.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2016
60.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2393
9.90 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2280
71.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1612
123.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1872
54.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2210
21.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1485
1.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2052
65.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5559 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4197
602.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7747
46.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7246
148.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7802
179.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7659
103.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4346
21.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2260
181.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4898
151.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3951
118.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5989
24.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8625
268.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3875
297.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6540
191.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5815
57.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7123
6.89 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7625
241.4 Kpixels/sec |