| Upload Date | December 19 2025 11:32 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | Mac mini (2024) |
| Model ID | Mac16,10 |
| Motherboard | Mac16,10 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 4.42 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3930 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3378
485.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3352
20.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3799
77.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3656
84.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3669
49.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4472
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3644
291.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3442
106.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5968
178.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3985
16.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4238
131.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4685
360.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4551
133.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4374
43.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3122
3.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3636
115.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15484 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10890
1.53 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15760
95.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17188
351.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16498
380.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18957
257.3 images/sec |
|
|
Clang
|
24214
119.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4732
378.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19218
595.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15157
453.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16594
68.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20406
635.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15199
1.17 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18787
551.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14486
143.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18767
18.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16908
535.4 Kpixels/sec |