| Upload Date | December 19 2025 11:31 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy A56 |
| Model ID | samsung SM-A566B |
| Motherboard | s5e8855 |
| Governor | energy_aware |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3457 revision 1 |
| Base Frequency | 1.95 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.95 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.60 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.91 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.25 GB |
| Single-Core Score | 1359 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1189
170.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1257
7.58 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1743
35.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1662
38.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1389
18.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1654
8.14 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1341
107.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1399
43.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1330
39.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1197
4.96 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1598
49.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
909
69.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1392
40.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1133
11.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1136
1.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1439
45.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3858 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2226
319.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3836
23.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4970
101.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5506
127.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4832
65.6 images/sec |
|
|
Clang
|
5420
26.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1565
125.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5906
183.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2473
74.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3788
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5589
173.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2592
199.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4118
120.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3224
32.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5310
5.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5082
160.9 Kpixels/sec |