| Upload Date | December 19 2025 11:31 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Acer Aspire Lite AL15-52H |
| Motherboard | Acer Aspire Lite AL15-52H |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12450H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.74 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1198 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1014
145.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
912
5.49 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1232
25.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1158
26.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1380
18.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1186
5.84 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1099
88.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1340
41.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1228
36.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1624
6.72 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1652
51.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
845
65.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1195
35.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1500
14.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1128
1.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1144
36.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5763 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3478
499.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7589
45.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7397
151.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6565
151.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7446
101.1 images/sec |
|
|
Clang
|
8573
42.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1050
84.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9193
284.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3653
109.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6981
28.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9090
282.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5836
448.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5831
171.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4734
47.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10223
9.89 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7286
230.7 Kpixels/sec |