| Upload Date | December 19 2025 11:31 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPad Pro 13-inch (M5) |
| Model ID | iPad17,3 |
| Motherboard | J820AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 9 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.42 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.20 GB |
| Single-Core Score | 4171 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3580
514.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3634
21.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4293
87.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3800
87.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3716
50.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4743
23.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3831
306.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3564
110.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6126
183.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4197
17.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4123
128.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5270
405.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4665
136.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4942
49.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3555
3.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3928
124.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15625 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12568
1.76 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16798
101.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18498
378.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15830
365.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18075
245.3 images/sec |
|
|
Clang
|
23294
114.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4994
399.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18598
576.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14765
441.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14785
61.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18852
586.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15898
1.22 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18448
541.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16998
168.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19002
18.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16283
515.6 Kpixels/sec |