| Upload Date | December 19 2025 11:30 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OPPO CPH2689 |
| Model ID | OPPO CPH2689 |
| Motherboard | k6897v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3405 revision 0 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.20 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.20 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.35 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.30 GB |
| Single-Core Score | 1279 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1097
157.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1151
6.94 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1651
33.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1537
35.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1334
18.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1622
7.99 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1264
101.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1411
43.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1305
39.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1040
4.30 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1478
46.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
761
58.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1403
41.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
995
9.87 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1138
1.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1326
42.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3801 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3067
440.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4478
27.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5852
119.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5157
118.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4536
61.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4891
24.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1039
83.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5449
168.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2937
87.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2873
11.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5568
173.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2357
181.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4400
129.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3224
32.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4976
4.81 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4828
152.9 Kpixels/sec |