| Upload Date | December 19 2025 11:26 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | samsung SM-S937N |
| Model ID | samsung SM-S937N |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.47 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.85 GB |
| Single-Core Score | 3132 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2774
398.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2696
16.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3287
67.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3824
88.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3070
41.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3895
19.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2672
214.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2922
90.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3306
98.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2607
10.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3088
96.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3375
259.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3626
106.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3667
36.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2801
2.71 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2930
92.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9831 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7134
1.00 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10491
63.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11333
232.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12181
280.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11686
158.6 images/sec |
|
|
Clang
|
15435
76.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3092
247.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12561
389.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8070
241.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8750
36.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12653
393.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10202
784.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10544
309.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9248
91.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13011
12.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10792
341.7 Kpixels/sec |