| Upload Date | December 19 2025 11:21 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | samsung SM-S937N |
| Model ID | samsung SM-S937N |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.47 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.85 GB |
| Single-Core Score | 3151 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2801
402.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2694
16.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3275
67.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3868
89.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3073
41.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3924
19.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2693
215.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2947
91.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3327
99.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2622
10.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3091
96.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3373
259.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3698
108.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3618
35.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2809
2.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3024
95.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9828 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7229
1.01 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11103
66.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11096
227.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12487
288.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11793
160.1 images/sec |
|
|
Clang
|
15477
76.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3073
246.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12366
383.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8187
245.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8578
35.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12600
392.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10344
795.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10429
306.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8329
82.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13444
13.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10516
333.0 Kpixels/sec |