| Upload Date | December 19 2025 11:21 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 14 |
| Model ID | iPhone14,7 |
| Motherboard | D27AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.58 GB |
| Single-Core Score | 2241 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2276
326.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2389
14.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2279
46.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2248
51.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2009
27.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2915
14.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2047
163.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2053
63.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1870
55.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1845
7.63 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2684
83.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2684
206.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2411
70.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2458
24.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1853
1.79 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2272
71.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5693 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5009
719.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7177
43.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6204
127.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6070
140.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6071
82.4 images/sec |
|
|
Clang
|
8210
40.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2390
191.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6336
196.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4454
133.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5163
21.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7778
242.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6028
463.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6051
177.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5730
56.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6167
5.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5958
188.6 Kpixels/sec |