| Upload Date | December 19 2025 11:20 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 15 Pro Max |
| Model ID | iPhone16,2 |
| Motherboard | D84AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.47 GB |
| Single-Core Score | 3008 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2977
427.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2864
17.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2980
61.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2960
68.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2700
36.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3699
18.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2816
225.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2809
87.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2495
74.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2638
10.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3530
109.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3743
287.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3369
98.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3835
38.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2513
2.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3071
97.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7617 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6204
890.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8947
53.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8351
171.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8087
186.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8346
113.3 images/sec |
|
|
Clang
|
10883
53.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3260
261.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8599
266.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6079
181.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6631
27.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10281
319.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8275
636.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8468
248.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8122
80.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8372
8.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8135
257.6 Kpixels/sec |