| Upload Date | December 19 2025 11:20 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Famille (64-bit) |
| Model | LENOVO 90RT005FFR |
| Motherboard | LENOVO 3733 |
| Power Plan | Lenovo Default |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-11400F |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 167 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4390 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Rocket Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2926 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2049 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1997
286.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1758
10.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2150
44.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2092
48.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2055
27.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1903
9.37 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1938
155.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2015
62.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1912
57.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2411
9.98 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2767
86.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1694
130.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1897
55.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2690
26.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1902
1.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2196
69.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8070 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4530
650.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8360
50.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8049
164.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9485
218.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10142
137.6 images/sec |
|
|
Clang
|
12180
60.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2506
200.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12622
391.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4917
147.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9929
41.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11549
359.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8584
660.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8843
259.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7374
73.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14546
14.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9552
302.4 Kpixels/sec |