| Upload Date | December 18 2025 11:58 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | samsung SM-S731U1 |
| Model ID | samsung SM-S731U1 |
| Motherboard | s5e9945 |
| Governor | energy_aware |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 1.96 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.96 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.59 GHz |
| Cluster 3 | 2 Cores @ 2.90 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.04 GB |
| Single-Core Score | 2168 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1909
274.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1930
11.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2559
52.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2527
58.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2050
27.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2778
13.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2106
168.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2124
65.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2300
68.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1928
7.98 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2462
76.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1881
144.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2210
64.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2027
20.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1665
1.61 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2264
71.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6998 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4910
705.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7661
46.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9668
197.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9744
224.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8664
117.6 images/sec |
|
|
Clang
|
10194
50.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2346
187.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9319
288.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5645
168.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5897
24.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9658
300.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5091
391.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6978
204.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6181
61.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8006
7.75 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8722
276.2 Kpixels/sec |