| Upload Date | December 18 2025 11:46 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPhone 16 Pro Max |
| Model ID | iPhone17,2 |
| Motherboard | D94AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.44 GB |
| Single-Core Score | 3276 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3029
435.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3015
18.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3316
67.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3023
69.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3146
42.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3933
19.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2968
237.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2802
86.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4934
147.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3158
13.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3494
108.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3322
255.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3093
90.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3981
39.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2677
2.59 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3040
96.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8544 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6667
957.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9882
59.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9328
191.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8356
192.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9371
127.2 images/sec |
|
|
Clang
|
11127
54.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3505
280.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9179
284.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9870
295.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8942
37.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10846
337.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8413
646.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9465
277.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9203
91.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9128
8.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8550
270.7 Kpixels/sec |