| Upload Date | December 18 2025 11:43 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus 15 |
| Model ID | OnePlus CPH2747 |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.76 GB |
| Single-Core Score | 3094 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2245
322.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2830
17.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3487
71.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3022
69.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3134
42.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3748
18.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2048
164.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2797
86.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4980
149.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2833
11.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3316
103.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3408
262.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3426
100.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3600
35.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2692
2.61 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3163
100.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9799 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7360
1.03 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11118
67.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11840
242.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12924
298.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12000
162.9 images/sec |
|
|
Clang
|
14707
72.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2098
168.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12205
378.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10093
302.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9348
38.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13732
427.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7891
606.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10918
320.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10255
101.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11964
11.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11031
349.3 Kpixels/sec |