| Upload Date | December 18 2025 11:38 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 14 |
| Model | Samsung Galaxy S23 Plus |
| Model ID | samsung SM-S916U |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.36 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 6.89 GB |
| Single-Core Score | 1985 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1804
259.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1758
10.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2505
51.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2299
53.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1914
26.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2483
12.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1896
151.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1929
59.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2011
60.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1794
7.43 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2300
71.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1616
124.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2010
59.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1918
19.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1573
1.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1968
62.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5116 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3749
538.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5715
34.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7407
151.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6707
154.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5772
78.3 images/sec |
|
|
Clang
|
6597
32.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2162
173.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6634
205.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4158
124.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4019
16.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6831
212.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3757
288.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5309
155.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4771
47.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5859
5.67 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5938
188.0 Kpixels/sec |