| Upload Date | December 18 2025 11:38 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S24 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S928B |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.83 GB |
| Single-Core Score | 2176 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1980
284.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2022
12.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2667
54.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2556
58.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2050
27.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2804
13.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2070
165.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2105
65.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2243
67.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2012
8.33 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2472
76.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1990
153.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2130
62.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1922
19.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1539
1.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2268
71.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6586 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4503
646.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6704
40.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8586
175.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7761
179.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6247
84.8 images/sec |
|
|
Clang
|
9813
48.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2364
189.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9023
279.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5700
170.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6273
26.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9033
281.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5662
435.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7297
214.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6203
61.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8156
7.89 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8597
272.2 Kpixels/sec |