| Upload Date | December 18 2025 11:37 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. OptiPlex 3070 |
| Motherboard | Dell Inc. 05YDCW |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-9500T |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 2.21 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 3692 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2392 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1212 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1136
163.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1388
8.36 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1410
28.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1338
30.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1023
13.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1311
6.45 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1116
89.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1102
34.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
564
16.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1703
7.05 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1616
50.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1198
92.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1305
38.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1566
15.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1085
1.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1464
46.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4237 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2582
370.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5837
35.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5134
105.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6473
149.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4375
59.4 images/sec |
|
|
Clang
|
6061
29.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1425
114.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5026
155.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1882
56.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5231
21.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6419
199.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3933
302.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5044
148.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4660
46.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5462
5.29 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5299
167.8 Kpixels/sec |