| Upload Date | December 18 2025 11:35 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi Poco F6 |
| Model ID | Xiaomi 24069PC21G |
| Motherboard | peridot |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.01 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.12 GB |
| Single-Core Score | 1814 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1531
219.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1422
8.57 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2274
46.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2429
56.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1817
24.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2227
11.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1558
124.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1835
56.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1870
55.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1732
7.17 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2092
65.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1355
104.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1841
54.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1821
18.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1517
1.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1943
61.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4230 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2949
423.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4280
25.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6067
124.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6420
148.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5076
68.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4820
23.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1715
137.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5588
173.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3322
99.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3458
14.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5728
178.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2967
228.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4771
140.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3694
36.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5286
5.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5296
167.7 Kpixels/sec |