| Upload Date | December 18 2025 11:35 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2025) |
| Model ID | Mac17,2 |
| Motherboard | Mac17,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M5 |
| Base Frequency | 4.60 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 4135 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3367
483.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3515
21.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4193
85.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3809
87.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3735
50.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4807
23.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3952
316.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3639
112.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5987
179.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4391
18.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4270
132.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4996
384.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4888
143.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4309
42.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3609
3.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3820
120.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 16337 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11246
1.58 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16438
99.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18459
377.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16619
383.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19692
267.3 images/sec |
|
|
Clang
|
25335
124.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5212
417.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20695
641.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
16943
507.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16771
69.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20976
652.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17741
1.36 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20705
607.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12582
124.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20973
20.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18010
570.2 Kpixels/sec |