| Upload Date | December 18 2025 11:33 PM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 15 Pro Max |
| Model ID | iPhone16,2 |
| Motherboard | D84AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.47 GB |
| Single-Core Score | 2912 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2807
403.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2855
17.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3007
61.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2890
66.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2611
35.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3712
18.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2648
212.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2690
83.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2356
70.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2531
10.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3452
107.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3551
273.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3237
95.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3722
36.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2449
2.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2937
93.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7441 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6308
905.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9218
55.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8299
169.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7765
179.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8144
110.5 images/sec |
|
|
Clang
|
10282
50.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3094
247.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8302
257.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5832
174.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6465
26.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9887
307.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8072
620.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8248
242.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8171
81.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8092
7.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7971
252.4 Kpixels/sec |