| Upload Date | December 18 2025 11:27 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 16 Pro Max |
| Model ID | iPhone17,2 |
| Motherboard | D94AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.44 GB |
| Single-Core Score | 3499 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3097
444.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3030
18.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3437
70.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3258
75.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3325
45.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4116
20.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3156
252.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2984
92.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5515
165.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3483
14.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3607
112.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3928
302.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3757
110.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4134
41.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2841
2.75 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3177
100.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8856 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6983
1002.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9767
58.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9605
196.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8866
204.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9978
135.4 images/sec |
|
|
Clang
|
11658
57.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3681
294.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9528
295.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9962
298.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9194
38.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11108
345.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8741
672.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9645
283.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9593
95.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9435
9.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9101
288.2 Kpixels/sec |