| Upload Date | December 18 2025 11:19 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG Flow Z13 GZ301ZE_GZ301ZE |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. GZ301ZE |
| Power Plan | Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-12900H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.89 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4888 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.69 GB |
| Transfer Rate | 5186 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2634 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2515
361.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2361
14.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2686
55.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2621
60.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2578
35.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2617
12.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2659
212.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2571
79.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2561
76.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3343
13.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2661
82.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2483
190.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2514
73.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3170
31.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2526
2.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2672
84.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14155 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8338
1.17 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16762
101.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18235
373.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17644
406.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17144
232.7 images/sec |
|
|
Clang
|
21558
106.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3315
265.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21027
651.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8734
261.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13671
56.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21361
664.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14856
1.14 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14291
419.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14132
140.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
23579
22.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17845
565.0 Kpixels/sec |