| Upload Date | December 18 2025 11:17 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo X300 Pro |
| Model ID | vivo V2514 |
| Motherboard | k6993v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3468 revision 0 |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.70 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.50 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 4.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.96 GB |
| Single-Core Score | 3401 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2851
409.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3258
19.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3882
79.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3266
75.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3287
44.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3681
18.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2974
238.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3029
93.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5024
150.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3488
14.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3644
113.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3125
240.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3496
102.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4337
43.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2360
2.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3399
107.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10102 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8400
1.18 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12534
75.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14025
287.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13875
320.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10281
139.5 images/sec |
|
|
Clang
|
14636
72.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3381
270.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12191
377.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7344
219.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8750
36.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12864
400.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8312
639.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10558
309.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10145
100.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10499
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12869
407.5 Kpixels/sec |