| Upload Date | December 18 2025 11:16 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 17.3 |
| Model | iPhone 13 Pro Max |
| Model ID | iPhone14,3 |
| Motherboard | D64AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.49 GB |
| Single-Core Score | 2384 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2369
340.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2302
13.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2268
46.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2359
54.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2154
29.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3041
15.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2254
180.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2296
71.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2036
60.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2041
8.45 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2908
90.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2986
229.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2509
73.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2822
28.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1938
1.88 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2440
77.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5628 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4921
706.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6032
36.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4627
94.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6301
145.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6341
86.1 images/sec |
|
|
Clang
|
8831
43.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2593
207.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6768
209.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4002
119.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5516
22.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7969
248.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6306
484.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6037
177.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5661
56.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6259
6.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6301
199.5 Kpixels/sec |