| Upload Date | December 18 2025 11:15 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X870E AORUS MASTER |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X870E AORUS MASTER |
| Power Plan | Rovnovha |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 3765 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Transfer Rate | 6594 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2078 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2000
287.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1831
11.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2093
42.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2032
46.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2095
28.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1652
8.13 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1936
155.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1866
57.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2154
64.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2925
12.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2359
73.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1888
145.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2294
67.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2611
25.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2072
2.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2272
71.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 16534 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9761
1.37 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17437
105.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16342
334.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15378
354.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
24953
338.7 images/sec |
|
|
Clang
|
33080
162.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2730
218.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
32329
1001.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10593
317.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16011
66.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
24865
773.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
21602
1.66 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17818
522.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12631
125.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
41689
40.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18502
585.8 Kpixels/sec |