| Upload Date | December 18 2025 11:15 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro Insider Preview (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X870 EAGLE WIFI7 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X870 EAGLE WIFI7 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 9700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5546 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5584 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3288 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3179
456.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2583
15.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3305
67.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3166
73.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3217
43.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3132
15.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3411
273.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3062
94.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3494
104.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4394
18.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3789
117.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3540
272.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3735
109.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3464
34.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2777
2.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3255
103.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15910 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10176
1.43 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17340
104.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14506
297.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
19383
447.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20414
277.1 images/sec |
|
|
Clang
|
25123
123.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4434
355.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
25495
790.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10176
304.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19365
80.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21320
663.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20563
1.58 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16782
492.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11817
117.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
27687
26.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17649
558.8 Kpixels/sec |