| Upload Date | December 18 2025 11:15 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X870E AORUS PRO |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X870E AORUS PRO |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5703 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 5986 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3336 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3203
460.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2739
16.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3420
70.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3225
74.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3198
43.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3035
14.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3291
263.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3007
93.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3562
106.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4465
18.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3926
122.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3506
269.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3779
110.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3838
38.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2817
2.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3436
108.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21767 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12594
1.77 GB/sec |
|
|
Navigation
|
24849
149.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19738
404.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
26270
605.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
30114
408.7 images/sec |
|
|
Clang
|
44694
220.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4283
343.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
43083
1.30 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
12332
369.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19706
81.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
28190
877.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
28424
2.19 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
23532
690.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15046
149.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
54857
53.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
23681
749.8 Kpixels/sec |