| Upload Date | December 18 2025 11:14 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Microsoft Corporation Surface Go 2 |
| Motherboard | Microsoft Corporation Surface Go 2 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core m3-8100Y |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 9 |
| Base Frequency | 1.61 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 3390 MHz |
| Package | Socket 1515 FCBGA |
| Codename | Skylake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.87 GB |
| Transfer Rate | 1062 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1089 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
807
115.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1208
7.28 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1291
26.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1198
27.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
969
13.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1222
6.02 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1107
88.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1051
32.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
529
15.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1646
6.81 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1460
45.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
921
70.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1177
34.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1302
12.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1023
989.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1363
43.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1711 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1273
182.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2562
15.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2304
47.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2444
56.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1644
22.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1940
9.55 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1119
89.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2111
65.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
629
18.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1555
6.44 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1660
51.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1266
97.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2109
61.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2362
23.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2105
2.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2121
67.2 Kpixels/sec |