| Upload Date | December 18 2025 11:13 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 14 |
| Model | ALLDOCUBE iPlay 70 mini Ultra |
| Model ID | ALLDOCUBE iPlay 70 mini Ultra |
| Motherboard | Alldocube |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 1.90 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 1.90 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.61 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.80 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.06 GB |
| Single-Core Score | 1859 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1551
222.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1478
8.90 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2172
44.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2170
50.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1795
24.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2277
11.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1877
150.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1850
57.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2017
60.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1901
7.87 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2093
65.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1401
107.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2021
59.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1867
18.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1412
1.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2072
65.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4877 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3136
450.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4604
27.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6789
139.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7492
172.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5741
77.9 images/sec |
|
|
Clang
|
6276
30.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2206
176.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6727
208.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3790
113.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3950
16.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6518
202.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3452
265.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4999
146.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4802
47.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5434
5.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6081
192.6 Kpixels/sec |