| Upload Date | December 18 2025 11:13 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo V2426A |
| Model ID | vivo V2426A |
| Motherboard | k6991v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3461 revision 1 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.40 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.30 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.63 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.08 GB |
| Single-Core Score | 2670 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1935
277.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2226
13.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3250
66.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2845
65.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2639
35.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3344
16.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2518
201.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2591
80.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3373
100.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2715
11.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3088
96.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2461
189.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3083
90.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2206
21.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2143
2.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2726
86.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7728 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6563
942.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8875
53.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11682
239.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5933
136.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9375
127.2 images/sec |
|
|
Clang
|
12777
62.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2460
197.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11146
345.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6976
208.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7410
30.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11204
348.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6055
465.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8298
243.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3937
39.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9728
9.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11249
356.2 Kpixels/sec |