| User | eastonyahoo |
| Upload Date | December 18 2025 11:12 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.5 (Build 24F74) |
| Model | Mac mini (2023) |
| Model ID | Mac14,3 |
| Motherboard | Mac14,3 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M2 |
| Base Frequency | 3.25 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Single-Core Score | 2669 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2534
364.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2583
15.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2648
54.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2550
58.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2351
31.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3247
16.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2582
206.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2488
77.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2322
69.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2424
10.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3201
99.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3232
248.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3106
91.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3265
32.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2169
2.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2753
87.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9828 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7649
1.07 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10546
63.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11095
227.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10694
246.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10840
147.1 images/sec |
|
|
Clang
|
16100
79.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3329
266.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11949
370.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7954
238.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10168
42.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13197
410.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10633
817.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12022
352.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7932
78.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11463
11.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11390
360.6 Kpixels/sec |