| Upload Date | December 18 2025 11:12 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 16 Pro Max |
| Model ID | iPhone17,2 |
| Motherboard | D94AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.44 GB |
| Single-Core Score | 3437 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3080
442.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3030
18.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3425
70.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3222
74.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3317
45.0 images/sec |
|
|
Clang
|
4118
20.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3117
249.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2910
90.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5400
161.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3380
14.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3509
109.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3858
296.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3645
106.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4023
39.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2681
2.59 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3025
95.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8503 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6663
956.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9579
57.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9057
185.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8306
191.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9547
129.6 images/sec |
|
|
Clang
|
11010
54.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3530
282.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9042
280.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9774
292.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8917
36.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10703
333.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8236
633.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9604
281.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9215
91.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9233
8.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8785
278.2 Kpixels/sec |