| Upload Date | December 18 2025 11:12 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 15 Pro |
| Model ID | iPhone16,1 |
| Motherboard | D83AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.50 GB |
| Single-Core Score | 2992 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2954
424.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2869
17.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3020
61.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2950
68.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2677
36.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3727
18.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2771
221.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2756
85.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2477
74.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2613
10.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3550
110.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3699
284.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3293
96.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3788
37.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2521
2.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3070
97.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7541 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6464
928.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9278
55.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8523
174.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8028
185.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8382
113.8 images/sec |
|
|
Clang
|
10632
52.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3240
259.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8584
266.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6071
181.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6704
27.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7754
241.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8041
618.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8338
244.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8186
81.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8408
8.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8234
260.7 Kpixels/sec |