| Upload Date | December 18 2025 11:11 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Oppo Find X9 Pro |
| Model ID | OPPO CPH2791 |
| Motherboard | k6993v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3468 revision 0 |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.70 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.50 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 4.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.93 GB |
| Single-Core Score | 3332 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2890
415.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3224
19.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3774
77.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3225
74.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3277
44.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3889
19.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2769
221.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3034
94.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4857
145.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3475
14.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3609
112.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3164
243.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3495
102.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3310
32.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2350
2.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3385
107.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9603 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7336
1.03 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12702
76.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13701
280.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10622
245.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10823
146.9 images/sec |
|
|
Clang
|
14550
71.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3018
241.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12351
382.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7715
230.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8119
33.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13066
406.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9255
711.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10518
308.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6338
62.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10543
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13014
412.1 Kpixels/sec |