| Upload Date | December 18 2025 11:11 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi Poco X7 Pro |
| Model ID | Xiaomi 2412DPC0AG |
| Motherboard | rodin |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3463 revision 1 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.10 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.00 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.25 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.05 GB |
| Single-Core Score | 1560 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1523
218.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1552
9.35 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1963
40.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1872
43.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1515
20.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1951
9.61 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1437
115.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1583
49.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1492
44.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1333
5.52 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1800
56.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1262
97.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1557
45.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1230
12.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1221
1.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1617
51.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6144 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4602
660.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7230
43.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9338
191.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8859
204.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7594
103.1 images/sec |
|
|
Clang
|
7615
37.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1671
133.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8721
270.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4307
128.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5509
22.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8730
271.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4499
345.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6661
195.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5210
51.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7693
7.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7898
250.1 Kpixels/sec |