| Upload Date | December 18 2025 11:10 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Google Pixel 9 |
| Model ID | Google Pixel 9 |
| Motherboard | tokay |
| Governor | sched_pixel |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 1.95 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.95 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.60 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.10 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.30 GB |
| Single-Core Score | 1717 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1483
213.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1533
9.24 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2041
41.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1927
44.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1596
21.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2208
10.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1673
134.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1743
54.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1919
57.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1544
6.39 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1946
60.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1482
113.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1652
48.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1599
15.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1271
1.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1893
59.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4069 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3048
437.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4711
28.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5619
115.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6031
139.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5211
70.7 images/sec |
|
|
Clang
|
6244
30.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1517
121.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5826
180.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3325
99.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3230
13.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5150
160.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2939
225.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3513
103.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2801
27.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4309
4.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4857
153.8 Kpixels/sec |