| Upload Date | December 18 2025 11:07 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.1 (Build 25B78) |
| Model | iMac (27-inch Retina Mid 2020) |
| Model ID | iMac20,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-CFF7D910A743CAAF iMac20,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10700K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 5 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 2667 MT/s |
| Type | DDR4 |
| Single-Core Score | 1586 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1515
217.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1819
11.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1653
33.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1792
41.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1308
17.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1785
8.79 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1539
123.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1565
48.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
706
21.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2337
9.67 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2112
65.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1522
117.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1674
49.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1648
16.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1504
1.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2150
68.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7577 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3867
555.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11573
69.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8002
163.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11274
260.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7995
108.5 images/sec |
|
|
Clang
|
14224
70.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1789
143.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12395
384.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3182
95.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9101
37.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11462
356.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8646
664.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8431
247.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5633
55.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13943
13.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9225
292.1 Kpixels/sec |