| Upload Date | December 18 2025 11:05 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.34 GB |
| Single-Core Score | 3808 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3265
468.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3425
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3937
80.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3549
81.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3504
47.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4433
21.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3469
277.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3206
99.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5819
174.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3733
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3799
118.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4642
356.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3973
116.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4500
44.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3134
3.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3471
109.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10040 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8440
1.18 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11025
66.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10922
223.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9669
223.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10813
146.7 images/sec |
|
|
Clang
|
13467
66.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4251
340.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10363
321.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11499
344.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9812
40.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11826
368.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10890
837.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11272
330.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11237
111.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10517
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10240
324.2 Kpixels/sec |