| User | Branz |
| Upload Date | December 18 2025 11:03 PM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | nubia NP05J |
| Model ID | nubia NP05J |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.80 GB |
| Single-Core Score | 3087 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2603
373.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2422
14.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3284
67.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3211
74.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3086
41.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3896
19.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2709
216.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2976
92.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3327
99.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2729
11.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3078
95.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3334
256.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3673
107.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3909
38.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2820
2.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3021
95.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9725 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6703
962.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10910
65.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10959
224.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11552
266.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12040
163.4 images/sec |
|
|
Clang
|
15789
77.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3135
251.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12420
384.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7937
237.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8384
34.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12154
378.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9857
757.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10616
311.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9211
91.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13125
12.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10697
338.7 Kpixels/sec |